Pierwszy dzień wiosny

21 marca 2017 r. mama obudziła mnie jak zwykle o 6.45. Ale po co? Pierwszy dzień wiosny, a ja muszę iść do szkoły? Przecież nieoficjalna nazwa tego dnia to ,,Dzień Wagarowicza‘’. No i gdzie ja miałabym pójść na wagary?

Już o 7.30 byłam w szkole. Rozglądałam się, czy czasem ktoś nie wybiera się gdzieś w miasto. Ale nie. Wszyscy z uśmiechem wchodzili do szkoły. Każdemu było jakoś tak lżej bez tych ciężkich plecaków. Dwie pierwsze lekcje musiały się odbyć. Jakoś to przeżyliśmy, bo czekaliśmy na atrakcje, jakie były dla nas przygotowane. Organizacją tego dnia zajął się Samorząd Uczniowski.

Dla klas 4-6 zaplanowany był turniej ,, 1 z 12’’. Z każdej klasy wybranych było dwóch reprezentantów. Nie było tak źle, bo zajęłam drugie miejsce. Natomiast na najważniejszym miejscu podium stanęła Zosia Kaflińska, uczennica klasy Vb. Pytania były bardzo różnorodne, wymagające nie tylko wiedzy, ale również sprytu i niezłego główkowania.

Kolejną atrakcją był ,,Mam talent’’. Uczniowie z różnych klas prezentowali swoje talenty. W naszej klasie wyróżniała się moja najlepsza koleżanka Natalia Kobla. Jej występ podobał mi się najbardziej ze wszystkich. Natalia zaprezentowała układ do piosenki Eda Sheerena pt. ,,Shape of you”. Uczniowie, którzy również zaprezentowali swoje talenty to Julka Stelmach – śpiew, Wiktoria Rakowska – gimnastyka, Oliwia Smulska – śpiew, Piotr Ciarka – hula hop, Mikołaj Wysocki – żonglerka piłką oraz Julka Klimczewska – śpiew.

Po przerwie obiadowej było to, co dziewczyny lubią najbardziej. Takie tam przebieranki, malowanki, pozowanie do zdjęć, czyli wybór ,,Dziewczyny z klasą’’ i „Foto Dziewczyny”. Uczestniczki musiały zaprezentować się z jak najlepszej strony, ale nie był to wybór najpiękniejszej dziewczyny, tylko takiej ,,do tańca i do różańca”. W jury zasiadła p. dyrektor – Bogumiła Jasińska, p. Wiesław Tomkiewicz oraz Staś Czerniejewski – tegoroczny Chłopak na medal. Konkurencje były różnorodne, od zaprezentowania umiejętności fryzjerskich, dziewiarskich po znajomość marek samochodów oraz poczucie humoru. Walka była bardzo wyrównana i zacięta, ale ostatecznie Dziewczyną z klasą została Martyna Buks, a Foto Dziewczyną – Julka Kątna.

Po dniu pełnym atrakcji nikomu nie było w głowie błąkać się po mieście na wagarach. Cały dzień uważam za bardzo udany. Było ciekawie i zabawnie. Oby za rok nie było mniej atrakcji.

Dominika Zaniewska

POWITANIE  WIOSNY  W  KLASACH  I – III

21 marca uczniowie klas I – III z uśmiechem na twarzach powitali wiosnę. To był wyjątkowy dzień. Od 8.00 czekało na uczniów wiele atrakcji, przygotowanych przez wychowawców i nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Rozpoczęliśmy TELETURNIEJEM „JEDEN Z DZIESIĘCIU”, w którym brali udział wszyscy chętni. Pytania dotyczyły różnych dziedzin, były też zagadki i przysłowia. Uczniowie popisywali się swoja wiedzą i znajomością wiosennej tematyki. Teleturniej wygrała Ania Janczak z klasy I B.

Oczywiście nie mogło  zabraknąć tego dnia śpiewania piosenek o wiośnie. KARAOKE było strzałem w dziesiątkę. Dzieci śpiewały donośnie, aby zachęcić Wiosnę do przyjścia. Potem przyszedł czas na recytację wierszy. Okazało się, że uczniowie znają wiele wierszy o wiośnie i potrafią je pięknie recytować. Artyści otrzymali huczne brawa.

Ostatnim punktem programu był spacer nad Wisłę, gdzie odbyło się TOPIENIE  MARZANNY. Mamy nadzieję, że przestraszyliśmy zimę a Wiosna pokaże swoje ciepłe, kolorowe oblicze.

WITAJ  WIOSNO!