Wycieczka do Warszawy

10 marca 2017 r. około godz. 8:15 cała nasza klasa 6a i kilkoro uczniów z kl. 5b wraz z naszymi nauczycielkami p. Karoliną Kiedrowską oraz p. Katarzyną Żochowską zebrała się przed szkołą w Wyszogrodzie. Gdy podjechał autobus, ruszyliśmy do Warszawy. W programie mieliśmy wizytę w Centrum Nauki Kopernik i Dom Zagadek.

Do Warszawy dojechaliśmy szybko. Na miejscu musieliśmy trochę poczekać, bo mieliśmy zapas czasu. Po rozdaniu kart mogliśmy spokojnie rozpocząć zwiedzanie multimedialnego muzeum.

Podzieliliśmy się na grupy. Głównym tematem wystawy był tytuł ,, Płyń lub giń’’ . Największą atrakcją był oczywiście tonący statek, gdzie mogliśmy na własnej skórze poczuć się jak na ,,Titanicu’’. Wrażenie było niesamowite. Wielokrotnie podejmowaliśmy próby ucieczki z tonącego statku. Na wystawie można było poczuć również siłę wody na własnej dłoni. Ciekawe też było nurkowanie na sucho. Nieźle przy tym się wygłupialiśmy. Interesujące były również stałe wystawy, które można podziwiać przy każdej wizycie w CNK.

Około 12:30 pełni wrażeń wyszliśmy z Kopernika. O 13:15 dojechaliśmy do Domu Zagadek. Wszyscy uczestnicy podzielili się na 4 grupy. Grupy wchodziły do pokoi, które były zróżnicowane tematycznie, był Powrót do przeszłości, Piramida oraz Pełnia. Moja grupa wybrała ostatni z wymienionych pokoi, naszym celem było odnalezienie tajemniczego kryształu. Rzecz działa się tysiące lat temu prze naszą erą. Na Ziemi trwała wojna. Stanęliśmy przed wejściem do pradawnej świątyni. Znajdował się w niej starożytny artefakt - tylko on umożliwiłby wygranie pojedynku. Artefakt można było zdobyć podczas pełni. Około 5 minut przed czasem udało nam się wykonać zadanie.

Po drodze do domu mieliśmy postój w restauracji Mc Donalds. Wyczerpani do domu dojechaliśmy około godz. 17:00.

Cały wyjazd był bardzo udany. Wszystko było interesujące i ciekawe. Mam nadzieję, że tam kiedyś wrócę.

Dominika Zaniewska