Jesteśmy laureatami konkursu!

W listopadzie br. Został rozstrzygnięty konkurs przeprowadzony w ramach projektu pt. „ Nie – dla niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza ” – realizowany przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku.

Nasza szkoła przystąpiła do tego konkursu podejmując szereg działań mających na celu podniesienie świadomości mieszkańców w zakresie zagrożeń dla środowiska i zdrowia człowieka, wynikające ze złego gospodarowania odpadami, w tym zwłaszcza ze spalania odpadów.

Nasze wysiłki zostały docenione i odnieśliśmy sukces. Zostaliśmy laureatami. Podczas seminarium podsumowującego ten projekt odebraliśmy nagrodę z rąk dr Witolda Lenarta, pracownika Uniwersyteckiego Centrum Badań nad Środowiskiem Przyrodniczym i Zrównoważonym Rozwojem.

Byliśmy również słuchaczami m.in. prelekcji związanych ze szkodliwością i niebezpieczeństwem, jakie niesie wypalanie traw oraz spalanie odpadów w nieodpowiednich warunkach.

Z tego spotkania wyszliśmy nie tylko z nagrodą, ale z większą świadomością w zakresie propagowania zachowań przyjaznych środowisku. Koordynatorem całego projektu była p. Ewa Janas.